Úvod > Novinky > Novinky 2008-2009 > Další úspěch v celostátní soutěži

Další úspěch v celostátní soutěži

Fotogalerie ke článku >>

Na konci května se v Praze konalo vyhlášení vítězů celostátního kola soutěže „Kam bych se chtěl/a podívat v zemích Latinské Ameriky a Pyrenejského poloostrova, proč a jak“, kterou pořádala Česká Iberoamerická společnost...

Této soutěže se zúčastnily a do Prahy obdržely pozvání také dvě naše studentky – Eliška Hriníková ze sexty a Dana Halušková ze septimy. Obě se při slavnostním vyhlášení setkaly mimo jiné i s velvyslanci latinskoamerických zemí, kteří již tradičně mají o tuto soutěž značný zájem.
V nabité konkurenci dosáhla velkého úspěchu Eliška Hriníková, která obsadila 3. místo v rámci celé České republiky. Zpracovala práci na téma El Camino de Santiago del Norte, ve které popisuje Severní cestu poutní cesty z francouzsko-španělské hranice do známého poutního místa Santiago de Compostela. Úspěch Elišky je o to cennější, že ho dosáhla v konkurenci škol, které vyučují španělský jazyk. Navázala tak na úspěch našeho absolventa Jana Kobera, který před 10 lety tuto soutěž vyhrál.
Elišce gratulujeme k úspěchu, oběma děvčatům děkujeme za velmi dobrou reprezentaci naší školy a doufáme, že stejně úspěšní budou naše studentky a naši studenti i v příštích letech.

Autor: Mgr. Ivan Mališ
Datum: 13.06.2009

Fotogalerie - iberoamerika

Google-Translate-Czech to English Google-Translate-Czech to German Google-Translate-Czech to French Google-Translate-Czech to Italian Google-Translate-Czech to Russian Google-Translate-Czech to Russian