Úvod > Novinky > Novinky 2009-2010 > Svazáci na Randovce

Svazáci na Randovce

Fotogalerie ke článku >>

Rodiče studentů Gymnázia Dr. Randy v Jablonci nad Nisou se asi o tomto víkendu dost divili, protože řada jejich ratolestí prolustrovala jejich šatníky, půdy a garáže. Na pondělí 16. listopadu byl totiž ve škole vyhlášen Den netradičního oblékání.

Zaměstnanci a studenti školy mohli přijít oblečeni v duchu módy 70. a 80. let 20. století, tedy období šedivé normalizace. Poměrně velká část studentů a učitelů v dobovém oblečení skutečně přišla, a tak jste mohli na chodbách školy potkat svazáky, pionýry, vojáky, veksláky, politické funkcionáře i obyčejné civilisty. Ve vestibulu školy byly k vidění filmové záběry z demonstrací před dvaceti lety, celé období totalitní vlády KSČ přibližuje výstava fotografií a dokumentů, kterou se studenty školy připravila učitelka výtvarné výchovy Jitka Jungmannová.

Celá akce měla jinou formou připomenout 20. výročí pádu totality a 70. výročí uzavření českých vysokých škol. A to se, myslím, podařilo.

Autor: Jan Žitný
Datum: 16.11.2009

Fotogalerie - Den netradicniho_oblekani_2009

Google-Translate-Czech to English Google-Translate-Czech to German Google-Translate-Czech to French Google-Translate-Czech to Italian Google-Translate-Czech to Russian Google-Translate-Czech to Russian