Úvod > Novinky > Novinky 2009-2010 > Mistrovský titul a brambory

Mistrovský titul a brambory

Pro jablonecké cyklisty začalo nejdůležitější období v roce a to jsou mistrovské závody v jednotlivých disciplínách...

O první mistrovský titul bojovala Pavla Havlíková na trase maratónského závodu ( 105 km ), který se jel jako součástí Mallevil cupu v Jablonném Podještědí v sobotu 19.června. Pavla šla do závodu s odhodláním a s obavou velkého počtu kilometrů v terénu. Poctivý trénink a velké zkušenosti vynesly Pavlu k titulu „Mistr ČR 2010 v maratónu“. Její výkon umocňuje i fakt, že druhá závodnice přijela se ztrátou 20 minut a třetí dokonce půl hodiny. ( výsledky : www.mtbs.cz )

V úterý 22.června ve slovenském Holíči, proběhlo mistrovství ČR v časovce jednotlivců pro kategorie juniorů, juniorek a žen. Mezi juniory nejlépe zajel Viktor Vrážel, který po dlouhodobé nemoci dokázal vybojovat 18. místo se ztrátou 40 vteřin na medaili. Velký závod zajel Kuba Hink, když dokázal mezi specialisty dojet 34. Mezi juniorkami na startu stála Judita Lorencová a Lucka Müllerová. Holky ze sebe vydaly vše a prvním rokem mezi touto kategorií obsadila děvčata 4. a 5. místo. Medaile byla velmi blízko. V ženách se na start po sobotním závodě v maratónu postavila Pavla Havlíková. Bylo jasné, že nemá šanci na úspěch, i když 7.místo nevypadá, tak odstup od první Martiny Sáblíkové se oproti minulému roku snížil o 2 minuty a 30 vteřin dělilo Pavlu od medaile. ( výsledky : www.ceskysvazcyklistiky.cz )

Čtvrteční závod v Holíči ( 24.června ) byl ve znamení týmových časovek. Naši junioři, ač loňští mistři, nenastupovali v roli favoritů. Bohužel po deseti kilometrech jeli už ve třech a tak 50 km bylo velmi těžkých. Bohužel 30 vteřin dělilo kluky od bronzové medaile a tak jsme si připsali další bramboru za 4.místo. Odpoledne se na start časovky dvojic postavila Judita Lorencová společně s Karolínou Kalašovou. Holky zajely famózní závod a obsadily výborné 2.místo ( výsledky : www.ceskysvazcyklistiky.cz )

Sobota 26.června byla pro všechny silničáře nejdůležitějším dnem v roce, Mistrovství ČR na silnici se jelo za úmorného vedra v moravském Kyjově. Na velmi těžké trati junioři absolvovali 120 kilometrů a převážnou část v popředí byl vidět Viktor Vrážel, který ujížděl, nastupoval. Zkrátka tvořil závod. V konci Viktora brala křeč, ale i tak jeho 12.místo je velmi dobré, jako 20.místo Tomáše Svobody. Juniorky absolvovaly také velmi těžkých 80 kilometrů a obě naše závodnice si počínaly velmi dobře, když Judita Lorencová vybojovala bronzovou medaili a Lucka Müllerova dojela těsně za ní na pěkném 4.místě. V ženách bezkonkurenčně jela Martina Sáblíková, ale naše Pavla Havlíková bojovala a velmi se podílela na průběhu závodu. Bohužel pád soupeřky před cílem znemožnil Pavle usilovat o medaili a tak dojela na pěkné 4.místě. ( výsledky : www.ceskysvazcyklistiky.cz )

Za celý týden v každém závodě byly v popředí barvy jablonecké Kooperativy a rozhodně stále naši mladí cyklisté patří do republikové špičky. Věřme, že bikový mistráky přinesou ještě více radosti v podání medailí.

Datum: 30.06.2010

Google-Translate-Czech to English Google-Translate-Czech to German Google-Translate-Czech to French Google-Translate-Czech to Italian Google-Translate-Czech to Russian Google-Translate-Czech to Russian