Úvod > Novinky > Novinky 2011-2012 > Návštěva německých studentů na naší škole

Návštěva německých studentů na naší škole

Na příjezd našich téměř spolužáků z partnerské školy v Žitavě jsme se všichni moc těšili. Nemohli jsme se  dočkat, až se s nimi seznámíme..

První hodina, němčina, probíhala normálně. Přípravy na Němce byly v plném proudu. Každý si ještě naposledy přečetl svůj „referátek“ o učebně, se kterou návštěvníky seznámí a všechno to mohlo začít. Zazvonilo na druhou hodinu a němčinářská půlka se přesunula do zasedačky. Vyhlíželi jsme z oken, až jsme je uviděli. Už byli na cestě ke škole a bylo vidět, že se už teď náramně bavili. Všichni jsme se sešli v zasedačce a paní Behúlová začala. Vysvětlila návštěvě program a nám rovnou řekla, ať se přesuneme k vybraným učebnám. Němci, kteří byli rozděleni do pěti skupin, si obešli školu a náš program pokračoval... zpět do zasedačky, kde jsme s nimi měli ve skupinách udělat rozhovor a splnit další úkoly. Vše proběhlo a my se vydali do víru města. Každý dostal pracovní list s památkami. Pak jsme s nimi museli dojít na pizzu, o kterou si museli sami říct. Nakonec se to všem povedlo a všichni se pořádně najedli.

V půl jedné odpoledne jsme se sešli u radnice, kde jsme náš mezinárodní den zakončili výstupem na radniční věž. Výhled byl opravdu krásný. V půl druhé jsme se rozešli a naši němečtí přátelé se vrátili zpět do Žitavy.

Autor: Anežka Chlumová, V2.A
Datum: 11.06.2012

Google-Translate-Czech to English Google-Translate-Czech to German Google-Translate-Czech to French Google-Translate-Czech to Italian Google-Translate-Czech to Russian Google-Translate-Czech to Russian