Úvod > Novinky > Novinky 2008-2009 > Brýle pro Afriku

Brýle pro Afriku

Fotogalerie ke článku >>

Máte doma nepoužívané dioptrické brýle? Nevíte co s nimi? Zapojte se do rozvojové pomoci!

Ve Středoafrické republice stojí brýle průměrný roční plat, a jsou tak pro většinu lidí nedostupné. Díky tomuto projektu se mohou dostat k těm, kdo je potřebují - a to jsou zejména studenti a žáci, pro které je vada zraku často překážkou ke studiu.

Shromážděné brýle před odesláním do Afriky projdou rukama odborníků, kteří je přeměří, vyčistí a označí, a pak už jim nebrání nic jiného, než je poslat do určených oblastí.

Naše škola se do tohoto projektu zapojila, a tak vyhlásila sbírku starých a nepoužíváných dioptrických brýlí po prarodičích, rodičích, sourozencích nebo i po Vás. Krabice na brýle se nachází v učebně V1.A č.24. Více informací na www.kena.websnadno.cz a nezapomeňte - i malá pomoc může být velká.

 

Editace 22.12.2008

 

Děkujeme všem, kteří se zapojili do výše zmiňovaného projektu. Podařilo se nám nashromáždit 59 brýlí, které byly odeslány směrem do Afriky. Vybírání ale stále probíhá, takže jestli doma máte nepoužíváné brýle, víte, co s nimi!

Autor: M. Hengalová
Datum: 04.12.2008

Fotogalerie - Afrika

Google-Translate-Czech to English Google-Translate-Czech to German Google-Translate-Czech to French Google-Translate-Czech to Italian Google-Translate-Czech to Russian Google-Translate-Czech to Russian