Úvod > Projekty > UM21

UM21

Učíme se myslet pro 21. století

Naše škola se účastní projektu "Maturita pro 21. století" společnosti Scio, jehož cílem je je vyvinout pro ČR nový model komplexní zkoušky, kterou bude možné skládat na konci středoškolského studia. To umožní hodnotit kromě faktografických znalostí i dovednost vyhledávání informací, jejich kritického hodnocení, analýzy a syntézy. Dále umožní vyhodnocovat způsoby řešení komplexnějších problémů a k tomu nezbytných dovedností, včetně pisatelské gramotnosti a částečně i kreativity. 

V současné době využíváme podporu a materiály poskytnuté společností Scio v Semináři aktuální svět, který si klade za cíl přinést do výuky metody, které rozvíjejí dovednosti, jež přesahují rámec faktografikých znalostí a jsou úzce svázány s praxí. Úspěšné pilotování tohoto semináře je jedna z podmínek, která může vést až k případnému zavedení obdobně koncipované maturitní zkoušky ve školní profilové části. 

Více informací o projektu je možné získat přímo z oficiálních stránek projektu.

Google-Translate-Czech to English Google-Translate-Czech to German Google-Translate-Czech to French Google-Translate-Czech to Italian Google-Translate-Czech to Russian Google-Translate-Czech to Russian