Úvod > Sport > Biatlon

Biatlon

Biatlon jako branný sport patří k jedné z nejmladších lyžařských olympijských disciplín. V naší republice má úspěšnou tradici. Na Sportovním gymnáziu v Jablonci nad Nisou patří dlouhodobě k těm sportům, ve kterých studenti dosahují výborných výsledků nejen v naší republice, ale i na evropských a světových soutěžích.Biatlon je zimní sportovní odvětví, které spojuje dvě disciplíny, běh na lyžích a střelbu. Má však i své letní varianty, kde běh na lyžích je nahrazen buď přespolním během nebo během na kolečkových lyžích či jízdou na horském kole.

Jde o poměrně náročnou sportovní discilínu, neboť v něm jde o spojení dvou zcela rozdílných pohybových činností - běhu vytrvalostního nebo rychlostně vytrvalostního charakteru, který klade vysoké nároky na oběhový a dýchací aparát sportovce, a dále střelby, jenž vyžaduje dokonalou sensomotorickou koordinaci při probíhajícím vysokém fyzickém zatížení a závodním napětí.

Trenéři:

Ohlédnutí za biatlonovou sezónou 2014/15

Zobrazit celý článek

Mistrovství České republiky v biatlonu

Uplynulý víkend 13. a 14. 3. 2010 se v Harrachově konalo Mistrovství ČR v biatlonu...


Zobrazit celý článek

Výsledky 2007/2008

Výsledky ze sezony 2007/2008...

Zobrazit celý článek

Největší úspěchy

Biatlon byl do systému sportovního zaměření naší školy zařazen ve školním roce 1990/1991. Od té doby řada sportovců nazbírala mnoho úcty hodných výsledků, a to nejen na regionální či republikové úrovní, ale i v porovnání s evropskou a světovou konkurencí.

Zobrazit celý článek

Google-Translate-Czech to English Google-Translate-Czech to German Google-Translate-Czech to French Google-Translate-Czech to Italian Google-Translate-Czech to Russian Google-Translate-Czech to Russian