Úvod > Sport > Biatlon

Biatlon

Biatlon jako branný sport patří k jedné z nejmladších lyžařských olympijských disciplín. Teprve v roce 1978 byl světu poprvé představe malorážný biatlon, který nahradil biatlon velkorážný. V naší republice má úspěšnou tradici. Na Sportovním gymnáziu v Jablonci nad Nisou patří dlouhodobě k těm sportům, ve kterých studenti dosahují výborných výsledků nejen v naší republice, ale i na evropských a světových soutěžích. Biatlon je zimní sportovní odvětví, které spojuje dvě disciplíny, běh na lyžích a střelbu. Má však i své letní varianty, kde je běh na lyžích nahrazen buď přespolním během,  během na kolečkových lyžích či jízdou na horském kole.

Jde o poměrně náročnou sportovní discilínu, neboť v něm jde o spojení dvou zcela rozdílných pohybových činností - běhu vytrvalostního nebo rychlostně vytrvalostního charakteru, který klade vysoké nároky na oběhový a dýchací aparát sportovce, a dále střelby, jež vyžaduje dokonalou senzomotorickou koordinaci při probíhajícím vysokém fyzickém zatížení a závodním napětí.

Trenéři

Karel Soukal a Miroslav Šourek

Letní sezóna 2016

Od konce srpna až do začátku října se naši úspěšní biatlonisté zúčastnili několika závodů.

 

Zobrazit celý článek

MČR v biatlonu 2016

V termínu od 4. do 6. března se v Novém Městě na Moravě uskutečnilo Mistrovství České republiky v biatlonu.

Zobrazit celý článek

III. kolo Českého poháru v biatlonu

Dne 5. února jsme se s týmem SG Jablonec vydali na třetí kolo ČP v biatlonu, který se konal v nejmodernějším českém biatlonovém areálu v Novém Městě na Moravě.

Zobrazit celý článek

Český pohár v biatlonu

V termínu 8. 1. – 10. 1. se v Jablonci nad Nisou uskutečnilo první kolo Českého poháru v biatlonu.

 

Zobrazit celý článek

Letní MČR v biatlonu

Od pátku 4. 9. do neděle 6. 9. 2015 se uskutečnilo v Letohradu MČR v biatlonu na kolečkových lyžích...

Zobrazit celý článek

Ohlédnutí za biatlonovou sezónou 2014/15

Zobrazit celý článek

Mistrovství České republiky v biatlonu

Uplynulý víkend 13. a 14. 3. 2010 se v Harrachově konalo Mistrovství ČR v biatlonu...


Zobrazit celý článek

Výsledky 2007/2008

Výsledky ze sezony 2007/2008...

Zobrazit celý článek

Největší úspěchy

Biatlon byl do systému sportovního zaměření naší školy zařazen ve školním roce 1990/1991. Od té doby řada sportovců nazbírala mnoho úcty hodných výsledků, a to nejen na regionální či republikové úrovní, ale i v porovnání s evropskou a světovou konkurencí.

Zobrazit celý článek

Google-Translate-Czech to English Google-Translate-Czech to German Google-Translate-Czech to French Google-Translate-Czech to Italian Google-Translate-Czech to Russian Google-Translate-Czech to Russian