Úvod > Sport > Lyžování

Lyžování

   

Běh na lyžích patří mezi kmenové sporty našeho gymnázia od roku 1985. Za dobu trvání se nám podařilo stabilizovat kvalitní trenérský kádr a vytvořit optimální podmínky pro skloubení středoškolského studia a vrcholového sportu, což nese řadu sportovních úspěchů na domácích mistrovských soutěžích, zahraničních závodech i nominacích do juniorských reprezentačních družstev. Studentům nabízíme možnost dvoufázového tréninku, materiální zabezpečení, regenerační a ověřený náročný tréninkový program.

V současné době se na škole připravuje 19 studentů, kterým se podařilo obhájit vítězství v Superpoháru dospělých, stali se vicemistry ČR v běhu na lyžích smíšených družstev a v kategorii dorostu obsadili celkově 3. místo. Zároveň naše družstvo obsadilo 2. místo v Juniorském maratonu v Praze. 
 

Trenéři

Mgr. Oldřich Douda – trenér závodníků 3. a 4. ročníku
Mgr. Veronika Hrušková – trenérka závodníků 1. a 2. ročníku

STUDENTI JEDNOTLIVÝCH ROČNÍKŮ

Maturanti 2016: Bartůněk Lukáš, Bohatý Aleš, Pilz Petr, Sudková Tereza
4. ročník: Brynda Vojtěch, Černohorský Marek, Hujerová Tereza, Paldusová Kristýna, Šaník Jan, Štěpnička Marek, Závěrková Eliška
3. ročník: Boudík Jiří, Deimling Ondřej, Kapčiar Tomáš, Marxová Pavlína
2. ročník: Benešová Nikol, Dvořáková Anna, Havrdová Kateřina, Kapčiarová Michaela, Váňová Gabriela
1. ročník: Antošová Barbora, Křemenová Natálie, Rishko Vadym
 

PLÁN ZÁVODŮ A SOUSTŘEDĚNÍ

V sezóně 2016/2017 čeká naše závodníky mnoho akcí:
16. - 18. 9. 2016 - Testy SCM Jablonec na Nisou
23. - 25. 9. 2016 - MČR na kolečkových lyžích


Soustředění:

27.–29. 9. 2016 – VT JBC
28.–30. 10. 2016 – VT JBC
11.–27. 11. 2016 – VT 1. SNÍH ( Itálie, Rakousko, Švédsko, Norsko,…)
2.–11. 12. 2016 – VT 2. SNÍH

Závody:

21.–23. 12. 2016 – ČP dorost + dospělí – Boží Dar
12.–15. 1. 2017 – MČR dorost + dospělí – Nové Město na Moravě
21. 1. 2017 – Ostrava City sprint – dorost + dospělí
27.–29. 1. 2017 – MČR dorost – Vimperk
10.–12. 2. 2017 – ČP dorost + dospělí – Jilemnice
24.-26. 2. 2017 – Slavic cup dorost + dospělí – Jablonec nad Nisou
10.–12. 3. 2017 – Slavic cup dorost + dospělí – Harrachov
24.–26. 3. 2017 – MČR dorost + dospělí – Horní Mísečky

Mezinárodní závody:

9.–11. 12. 2016 – OPA Isolaccia (ITA)
15.–18. 12. 2016 – OPA Goms (SUI)
7.–8. 1. 2017 – OPA Planica (SLO)
30. 1. – 5. 2. 2017 – MSJ Park City (USA)
10.–19. 2. 2017 – EYOF Erzurum (TUR)
17.–19. 2. 2017 – OPA Zwiesel (GER)
3.–5. 3. 2017 – OPA Games (FRA)
17.–19. 3. 2017 – OPA Seefeld (AUT)

Nominace do reprezentačních družstev na sezónu 2016/2017:

Antošová Barbora – RD OHN

VÝZNAMNÉ ÚSPĚCHY NAŠICH STUDENTŮ V SEZÓNĚ 2015/2016:

• MEZINÁRODNÍ ÚSPĚCHY:

Barůněk Lukáš
       76. místo na sprint F – OPA Hochfilzen
       55. místo na 10km F – OPA Hochfilzen
       30. místo na 15km CL – OPA Hochfilzen
       58. místo na sprint F – OPA Planica U20
       52. místo na 10km CL – OPA Planica U20
       51. místo na 10km F – OPA Planica U20

Černohorský Marek
       63. místo na sprint F – OPA Planica U20
       38. místo na 10km CL mass – OPA Planica U20
       39. místo na 10km F – OPA Planica U20

Hujerová Tereza
       41. místo na sprint F – OPA Hochfilzen U20
       19. místo na 5km F – OPA Hochfilzen U18
       7. místo na 7,5km CL – OPA Hochfilzen U18
       34. místo na sprint F – OPA Planica U20
       31. místo na 6km CL – OPA Planica U20
       35. místo na 6km F – OPA Planica U20

Kapčiar Tomáš
       89. místo na sprint F – OPA Hochfilzen U20
       29. místo na 5km F – OPA Hochfilzen U18
       19. místo na 10km CL – OPA Hochfilzen U18
       70. místo na sprint F – OPA Planica U20
       59. místo na 10km CL – OPA Planica U20
       50. místo na 10km F – OPA Planica U20

Pilz Petr
       49. místo na sprint F – OPA Hochfilzen
       33. místo na 10km F – OPA Hochfilzen U20
       16. místo na 15km CL mass – OPA Hochfilzen U20
       31. místo na sprint F – OPA Planica U20
       28. místo na 10km CL – OPA Planica U20
       27. místo na 10km F – OPA Planica U20
       57. místo na sprint F – MSJ RASNOV
       44. místo na 10km CL – MSJ RASNOV
       37. místo na 15km F – MSJ RASNOV
       8. místo na 4x5km F – MSJ RASNOV

• MISTROVSTVÍ ČR:

Bartůněk Lukáš
        11. místo na 10km CL – MČR NMNM
        9. místo na 15km F – MČR NMNM
        13. místo na 11km CL – MČR B. Dar
        13. místo na 16,5km F stíhací závod – MČR B. Dar
        10. místo na 3x6,6km F - MČR Horní Mísečky
        10. místo na 30km F - MČR Horní Mísečky

Benešová Nikol
         13. místo na 8,2km F stíhací závod – MČR B. Dar
         14. místo na sprint F - MČR Horní Mísečky
         4. místo na 3x4km F - MČR Horní Mísečky

Bohatý Aleš
         11. místo na prologue F – MČR B. Dar
         15. místo na 11km CL – MČR B. Dar
         15. místo na 16,5km F stíhací závod – MČR B. Dar
         10. místo na 3x6,6km F - MČR Horní Mísečky

Boudík Jiří
        11. místo na 3x5km F – MČR Horní Mísečky

Brynda Vojtěch
        11. místo na 3x5km F – MČR Horní Mísečky

Černohorský Marek
        4. místo na 10km CL – MČR NMNM
        8. místo na 15km F – MČR NMNM
        12. místo na prologue F – MČR B. Dar
        7. místo na 11km CL – MČR B. Dar
        10. místo na 16,5km F stíhací závod – MČR B. Dar
        10. místo na sprint F - MČR Horní Mísečky
        6. místo na 3x6,6km F - MČR Horní Mísečky
        14. místo na 30km F - MČR Horní Mísečky

Dvořáková Anna
        15. místo na sprint F - MČR Horní Mísečky

Hujerová Tereza
         4. místo na 5km CL – MČR NMNM
         6. místo na 7,5km F mass start – MČR NMNM
         4. místo na prologue F – MČR B. Dar
         2. místo na 5,5km CL – MČR B. Dar
         5. místo na 8,2km F stíhací závod – MČR B. Dar
         6. místo na sprint F – MČR Horní Mísečky
         4. místo na 3x4km F – MČR Horní Mísečky

Kapčiar Tomáš
         7. místo 7,5km CL – MČR NMNM
         9. místo na 10km F mass start – MČR NMNM
         6. místo na prologue F – MČR B. Dar
         14. místo na 11km F stíhací závod – MČR B. Dar
         11. místo na 3x5km F - MČR Horní Mísečky

Kapčiarová Michaela
         2. místo na 3x3km F - MČR Horní Mísečky

Marxová Pavlína
         4. místo na 3x4km F - MČR Horní Mísečky

Paldusová Kristýna
         12. místo na 5km CL – MČR NMNM
         13. místo na 10km F – MČR NMNM
         11. místo na prologue F – MČR B. Dar
         11. místo na 5,5km CL – MČR B. Dar
         9. místo na 11km F stíhací závod – MČR B. Dar
         13. místo na sprint F - MČR Horní Mísečky
         8. místo na 15km F - MČR Horní Mísečky

Pilz Petr
         3. místo na 10km CL – MČR NMNM
         3. místo na 15km F – MČR NMNM
         3. místo na prologue F – MČR B. Dar
         3. místo na 11km CL – MČR B. Dar
         4. místo na 16,5km F stíhací závod – MČR B. Dar
         5. místo na sprint F – MČR Horní Mísečky
         6. místo na 3x6,6km F - MČR Horní Mísečky
         3. místo na 30km F - MČR Horní Mísečky

Šaník Jan
         10. místo na 3x6,6km F – MČR Horní Mísečky 

• ČESKÉ POHÁRY:

Bartůněk Lukáš
         10. místo v celkovém ČP
         15. místo na 10km F – ČP JuniorCup Jablonec nad Nisou

Benešová Nikol
         15. místo v celkovém ČP
         13. místo na sprint CL – ČP JuniorCup Jablonec nad Nisou

Černohorský Marek
         8. místo v celkovém ČP
         3. místo na sprint CL – ČP JuniorCup Jablonec nad Nisou
         12. místo na 10km F – ČP JuniorCup Jablonec nad Nisou
         15. místo na 12km CL – ČP Praděd

Hujerová Tereza
         6. místo v celkovém ČP
         7. místo v listině bodů
         6. místo na sprint CL – ČP JuniorCup Jablonec nad Nisou
         14. místo na 6km F – ČP JuniorCup Jablonec nad Nisou
         13. místo na 8km CL – ČP Praděd

Kapčiar Tomáš
         14. místo v listině bodů

Kapčiarová Michaela
         8. místo na 6km CL – ČP Praděd

Paldusová Kristýna
         9. místo v celkovém ČP

Pilz Petr
         vítěz CELKOVÉHO ČP
         2. místo na sprint CL – ČP JuniorCup Jablonec nad Nisou
         1. místo na 12km CL – ČP Praděd
         5. místo na 7km F – ČP Praděd

2. místo Juniorský maraton - Praha 

Fotogalerie - Lyžování

Petr Knop mistrem Evropy

O uplynulém víkendu ( 16. – 18. 12. 2011 ) se v rakouském St. Ulrichu konal OPA Cup v běhu na lyžích, pro kategorii do 18-ti let byly tyto závody nultým ročníkem Mistrovství Evropy..

Zobrazit celý článek

Plán závodů a soustředění 2011/2012

V sezóně 2011/2012 čeká naše závodníky mnoho akcí..

 

Zobrazit celý článek

Významné úspěchy našich studentů v sezóně 2010/2011:

Zobrazit celý článek

MČR v běhu do vrchu 2010

O uplynulém víkendu proběhlo v našem kraji Mistrovství České republiky v běhu do vrchu a v běhu na kolečkových lyžích..

Zobrazit celý článek

Významné úspěchy našich studentů v lyžování v sezóně 2008/2009:

V sezoně 2008/2010 se kmenový sport lyžování může pochlubit mnoha úspěchy...

Zobrazit celý článek

Významné úspěchy našich studentů v lyžování v sezóně 2007/2008

V sezoně 2007/2008 se kmenový sport lyžování může pochlubit mnoha úspěchy...

Zobrazit celý článek

Google-Translate-Czech to English Google-Translate-Czech to German Google-Translate-Czech to French Google-Translate-Czech to Italian Google-Translate-Czech to Russian Google-Translate-Czech to Russian