Úvod > Sport > Lyžování

Lyžování

LYŽOVÁNÍ

Běh na lyžích patří mezi kmenové sporty našeho gymnázia od roku 1985. Za dobu trvání se nám podařilo stabilizovat kvalitní trenérský kádr a vytvořit optimální podmínky pro skloubení středoškolského studia a vrcholového sportu, což nese řadu sportovních úspěchů na domácích mistrovských soutěžích, zahraničních závodech i nominacích do juniorských reprezentačních družstev. Studentům nabízíme možnost dvoufázového tréninku, materiální zabezpečení, regenerační a ověřený náročný tréninkový program. V současné době se na škole připravuje 19 studentů, kterým se podařilo obhájit vítězství v Superpoháru dospělých, stali se mistry ČR v běhu na lyžích smíšených družstev a v kategorii dorostu obsadili celkově 2. místo.

STUDENTI JEDNOTLIVÝCH ROČNÍKŮ

­ Maturanti 2014 – Bartůněk Michal, Bešťák Jonáš, Douda Adam, Feigl Filip, Hložková Veronika, Knop Petr, Kunzová Karolína, Pumrlová Nikola, Zeman Jakub

­ 4. ročník – Kartousová Věra, Pilz Petr, Šípoš Petr, Vávrová Veronika

­ 3. ročník – Bartůněk Lukáš, Bohatý Aleš, Černohorský Marek, Sudková Tereza, Štěpnička Marek

­ 2. ročník – Brynda Vojtěch, Deimling Ondřej, Hujerová Tereza, Paldusová Kristýna, Šaník Jan, Závěrková Eliška

­ 1. ročník – Boudík Jiří, Břečka Dominik, Kapčiar Tomáš, Marxová Pavlína


TRENÉŘI

Mgr. Oldřich Douda – trenér závodníků 3. a 4. ročníku

Mgr. Veronika Hrušková – trenérka závodníků 1. a 2. ročníku

Jiří Šimůnek – trenér závodníků dorostu zařazených v SCM


PLÁN ZÁVODŮ A SOUSTŘEDĚNÍ

V sezóně 2014/2015 čeká naše závodníky mnoho akcí:

26. – 28. 9. 2014 = MČR na kolečkových lyžích ( Liberec )

29. 9. – 1. 10. 2014= Testy SCM

 

Soustředění:

26. – 29. 10. 2014 = VT JBC

5. – 9. 11. 2014 = VT OBERHOF

13. – 29. 11. 2014 = VT 1. SNÍH ( Santa Caterina Valfurva, Sjusjoen, Obertilliach, ... )

5. – 14. 12. 2014 = VT Krkonoše

18. – 21. 12. 2014 = VT Krkonoše + ČP Horní Mísečky

27. – 31. 12. 2014 = VT JBC

19. – 27. 1. 2015 = Závěrečná příprava před MSJ Kazachstán

 

Závody:

12. – 14. 12. 2014 = ČP Horní Mísečky ( dospělí + dorost starší )

3. – 4. 1. 2015 = ČP Jablonec nad Nisou ( dorost + dospělí )

16. – 18. 1. 2015 = ČP Zadov ( dorost )

20. – 25. 1. 2015 = MČR Nové Město na Moravě ( dospělí + dci starší )

13. – 15. 2. 2015 = ČP + MČR Nové Město na Moravě ( dospělí + dci starší )

19. – 22. 2. 2015 = MČR + ČP Jilemnice ( dorost )

5. – 8. 3. 2015 = ČP dospělých + MČR dorostu Jablonec nad Nisou

20. – 22. 3. 2015 = MČR Harrachov ( dospělí + dci starší )

27. – 29. 3. 2015 = Bohemia Tour

 

Mezinárodní závody:

18. – 21. 12. 2014 = OPA St. Ulrich ( AUT )

8. – 11. 1. 2015 = Slavic Cup ( SVK ) nebo OPA Oberstdorf ( GER )

16. – 18. 1. 2015 = Slavic Cup ( POL )

25. – 30. 1. 2015 = EYOWF Liechtenstein ( AUT )

2. – 8. 2. 2015 = MSJ Almaty ( KAZ )

6. – 8. 2. 2015 = Slavic Cup ( POL )

19. – 21. 2. 2015 = COC ( SUI )

26. 2. – 1. 3. 2015 = Slavic Cup ( SVK ) nebo OPA Rogla ( SLO )

12. – 15. 3. 2015 = COC Finále

 

Nominace do reprezentačních družstev na sezónu 2014/2015:

Bešťák Jonáš – reprezentační družstvo RD junioři

Knop Petr – reprezentační družstvo RD muži; zároveň účastník MSJ Val di Fiemme

 

VÝZNAMNÉ ÚSPĚCHY NAŠICH STUDENTŮ V SEZÓNĚ 2013/2014:

MEZINÁRODNÍ ÚSPĚCHY

Bešťák Jonáš 16. místo – 10km volně – OPA Cup St. Ulrich

13. místo – 15km klasicky mass – OPA Cup St. Ulrich

18. místo – sprint volně – Slavic Cup Štrbské Pleso

11. místo – 10km volně – Slavic Cup Štrbské Pleso

22. místo – 6,8km volně pursuit – Slavic Cup Štrbské Pleso

Černohorský Marek 26. místo – sprint volně – OPA Cup St. Ulrich ( ME do 18­ti let )

20. místo – 7,5km volně – OPA Cup St. Ulrich (ME do 18­ti let)

7. místo ­ 10km klasicky mass start – OPA Cup St. Ulrich ( ME do 18­ti let )

Knop Petr 18. místo – sprint volně – OPA Cup St. Ulrich

5. místo – 10km volně – OPA Cup St. Ulrich

3. místo – 15km klasicky mass – OPA Cup St. Ulrich

­ účastník MSJ Val di Fiemme – 18. místo – sprint volně; 5.

místo ­ 10/10 skiathlon; 19. místo – 10km klasicky; 10.

místo 4 x 5km ( Šeller, Knop, Antoš, Kordač )

10. místo – sprint volně – Slavic Cup Štrbské Pleso

7. místo – 10km volně – Slavic Cup Štrbské Pleso

5. místo – 6,8km volně pursuit – Slavic Cup Štrbské Pleso

­ účastník závodu SP – Lahti – 65. místo – 15km volně

Pilz Petr 3. místo – sprint volně – OPA Cup St. Ulrich ( ME do 18­ti let )

11. místo – 10km klasicky mass – OPA Cup St. Ulrich ( ME do 18­ti let )

 

MISTROVSTVÍ ČR

Bešťák Jonáš 3. místo – 12,3km volně – MČR Horní Mísečky

3. místo – 9km volně – MČR Horní Mísečky

Černohorský Marek 8. místo – sprint volně – MČR Horní Mísečky

10. místo – skiathlon 2 x 2,5/2 x 2,5km ­ MČR Horní Mísečky

1. místo – 2 x 3,3km klasicky – MČR Horní Mísečky

Kartousová Věra 9. místo – sprint volně – MČR Horní Mísečky

Knop Petr 2. místo – 12,3km volně – MČR Horní Mísečky

4. místo – 9km volně – MČR Horní Mísečky

Pilz Petr 7. místo – sprint volně – MČR Horní Mísečky

10. místo – 12,3km volně – MČR Horní Mísečky

 

ČESKÉ POHÁRY

Bartůněk Michal 6. místo v celkovém Českém poháru

7. místo – sprint volně – ČP Nové Město na Moravě

9. místo – 10km volně – ČP Horní Mísečky

7. místo – 15km klasicky pursuit – ČP Horní Mísečky

10. místo – 4x3,3km klasicky – ČP Horní Mísečky

Bešťák Jonáš 4. místo v celkovém Českém poháru

3. místo – 10km volně – ČP Horní Mísečky

4. místo – 15km klasicky pursuit – ČP Horní Mísečky

4. místo – 4 x 3,3km skiatlon – ČP Horní Mísečky

5. místo – 4 x 3,3km klasicky – ČP Horní Mísečky

Černohorský Marek 8. místo v celkovém Českém poháru

10. místo – prologue volně – ČP Nové Město na Moravě

8. místo – 8km volně – ČP Horní Mísečky

5. místo – 8km klasicky pursuit – ČP Horní Mísečky

10. místo – 10km volně mass start – ČP Nové Město na Moravě

1. místo – 3 x 5km klasicky – ČP Nové Město na Moravě (Černohorský, Müller, Pilz)

Hujerová Tereza 9. místo – 4km klasicky pursuit – ČP Horní Mísečky

5. místo – 3 x 3km klasicky – ČP Nové Město na Moravě (Rysulová, Hujerová, Suchá )

Kartousová Věra 5. místo v celkovém Českém poháru

4. místo – 5km volně – ČP Horní Mísečky

4. místo – 10km klasicky pursuit – ČP Horní Mísečky

5. místo – skiathlon 2x2,5/2x2,5km – ČP Horní Mísečky

Knop Petr 1. místo v celkovém Českém poháru

1. místo – 10km klasicky – ČP Horní Mísečky

3. místo – 15km volně – ČP Horní Mísečky

7. místo – sprint volně – ČP Horní Mísečky

1. místo – 4 x 3,3km skiathlon – ČP Horní Mísečky

1. místo – 4 x 3,3km klasicky – ČP Horní Mísečky

Pilz Petr 5. místo v celkovém Českém poháru

3 místo – 8km volně – ČP Horní Mísečky

4. místo – 8km klasicky pursuit – ČP Horní Mísečky

6. místo – 10km volně mass – ČP Nové Město na Moravě

1. místo – 3 x 5km klasicky – ČP Nové Město na Moravě (Černohorský, Müller, Pilz)

Fotogalerie - Lyžování

Petr Knop mistrem Evropy

O uplynulém víkendu ( 16. – 18. 12. 2011 ) se v rakouském St. Ulrichu konal OPA Cup v běhu na lyžích, pro kategorii do 18-ti let byly tyto závody nultým ročníkem Mistrovství Evropy..

Zobrazit celý článek

Plán závodů a soustředění 2011/2012

V sezóně 2011/2012 čeká naše závodníky mnoho akcí..

 

Zobrazit celý článek

Významné úspěchy našich studentů v sezóně 2010/2011:

Zobrazit celý článek

MČR v běhu do vrchu 2010

O uplynulém víkendu proběhlo v našem kraji Mistrovství České republiky v běhu do vrchu a v běhu na kolečkových lyžích..

Zobrazit celý článek

Významné úspěchy našich studentů v lyžování v sezóně 2008/2009:

V sezoně 2008/2010 se kmenový sport lyžování může pochlubit mnoha úspěchy...

Zobrazit celý článek

Významné úspěchy našich studentů v lyžování v sezóně 2007/2008

V sezoně 2007/2008 se kmenový sport lyžování může pochlubit mnoha úspěchy...

Zobrazit celý článek

Google-Translate-Czech to English Google-Translate-Czech to German Google-Translate-Czech to French Google-Translate-Czech to Italian Google-Translate-Czech to Russian Google-Translate-Czech to Russian